Bel ons voor info 0294 - 74 50 70

Logistiek Laadplein Award 2026

Logistiek Laadplein Award 2026

Omdat de transitie naar elektrisch transport pas net begonnen is, zoeken transporteurs antwoorden op vragen die ook vaak gaan over over laders en laadinfrastructuur. Het thema laadinfra is vaak nieuw voor transportbedrijven en goede voorbeelden zijn dus welkom!

Met de Logistiek Laadplein Award brengen wij leerzame projecten onder de aandacht, zodat transportbedrijven inspiratie kunnen  opdoen met betrekking tot de inrichting van hun (toekomstig) laadplein.

Voorwaarden voor aanmelding van uw logistieke laadplein

  • Het moet gericht zijn op depot charging. De focus ligt dus op het opladen van eigen voertuigen. De award is dus niet van toepassing op AC-laders voor lichte bedrijfswagens of snelladers bij een tankstation.
  • Het moet bestaan uit minimaal 5 stekkers.
  • Het moet primair zijn bestemd voor vrachtwagens. Dus voertuigen boven de 3,5t waarvoor een C-rijbewijs nodig is.
  • Het moet tenminste 3 maanden operationeel zijn.

Criteria

We kijken naar veiligheid, capaciteit, betaalbaarheid, functionaliteit en bereikbaarheid, uptime en intelligentie.

Hoofdprijs

De winnaar krijgt:

  • PR ter waarde van €2.500,-
  • Een jaarabonnement op de eTruck Academy® ter waarde van €2.370,-

Aanmelden

Aanmelden kan tot en met donderdag 20 augustus 2026, 12:00 uur - door middel van het formulier dat zich opent als u klikt op de knop hieronder.


Uitreiking

De feestelijke uitreiking vindt plaats op donderdag 8 oktober 2026 om 10:30 uur op Podium Mobiliteit - tijdens Zero Emission | Ecomobiel. De genomineerden pitchen eerst hun inzending!

Vakjury

De jury bestaat uit onafhankelijke experts uit het transport en de laadinfrastructuur:

  • Arjan Velthoven, hoofdredacteur van TTM.nl en Bestelauto, uitgaven van Eisma Bouwmedia
  • Henri Overbeek, expert in laadinfrastructuur voor e-trucks en elektrisch bouwmaterieel
  • Henry Lootens, expert in DC, EV, V2G & powerelectronics)
  • Johnny Nijenhuis, e-truck expert - voorzitter


Genomineerden in 2025


In 2025 werden E. van Wijk Logistics, Lidl en Renewi genomineerd. Bekijk hun video's hieronder. E. van Wijk Logistics won. Klik hier voor het persbericht!