Dutch Hydrogen Days: Waterstof in Mobiliteit
-
Door:Jörg Gigler, Programmadirecteur Team Industrie, Energy Innovation NL | Robert Goevaers, Hymobility | Diederick Luijten, Hymobility | Martin Seiffers, Accenda / Mourik Infra | Jos van de Velde, Manager Facilitaire zaken, Inkoop & Techniek, ACV Groep | Oscar Oudega, Adviseur Duurzame Mobiliteit, Rijksdienst Voor Ondernemend Nederland
-
Datum:dinsdag 6 oktober 2026
-
Tijd:15:00 - 16:00
-
Locatie:Podium Mobiliteit - hal 6
-
Waterstof in voertuigen: waar maakt dat verschil?
Waterstofvoertuigen zijn in feite meestal elektrische voertuigen die een kleine batterij en een grote waterstofopslag aan boord hebben. Daardoor hebben ze een groter bereik en een lager gewicht dan batterij-elektrische varianten.
In welke toepassingen is dat nou relevant?
Diverse sprekers geven een toelichting hierop en geven voorbeelden waar het gebruik van waterstof een toegevoegde waarde heeft en als aanvulling op batterij-elektrische voertuigen kan dienen. Voorbeelden komen uit transport en logistiek, stadsreiniging en bouwplaatsen.
Ook aggregaten worden toegelicht en wat hun unieke positie is bij het emissieloos maken van diverse toepassingen, zoals de bouw en evenementen.
Tot slot belichten we ook de toepassing van waterstof direct in dieselmotoren, de zogenaamde H2ICE-voertuigen. Bijna emissieloos en een mooie transitieoplossing.
Moderator: Jorg Gigler, Energy Innovation NL
Sprekers:
- Toelichting top waterstof in zwaar transport met projectvoorbeelden en veranderingen in beleid (MRB, toll ect) die eraan zitten. Hier zal mogelijk ook de vrachtwagenheffing (ook van toepassing op waterstofvoertuigen) aan bod komen, want dat kan helpen om de business case voor vrachtwagens op H2 rond te krijgen.
- Door: Robert Goevears & Diederick Luijten – Hymobility
- Wat heeft SWIM nu opgeleverd?
- Door Roos Geelhoed, RVO (pending)
- Praktijkervaringen / verhalen:
- 10 min: Reinigingsbranche – Jos van de Velde, ACV Groep
- 10 min: Bouw – Martin Seiffers, Accenda/Mourik Infra
- 10 min: Logistiek – Pending
- Toelichting top waterstof in zwaar transport met projectvoorbeelden en veranderingen in beleid (MRB, toll ect) die eraan zitten. Hier zal mogelijk ook de vrachtwagenheffing (ook van toepassing op waterstofvoertuigen) aan bod komen, want dat kan helpen om de business case voor vrachtwagens op H2 rond te krijgen.
-
Sprekers/Partners
Jörg Gigler
Programmadirecteur Team IndustrieEnergy Innovation NL
Robert Goevaers
Hymobility
Diederick Luijten
Hymobility
Martin Seiffers
Accenda / Mourik Infra
Jos van de Velde
Manager Facilitaire zaken, Inkoop & TechniekACV Groep
Oscar Oudega
Adviseur Duurzame MobiliteitRijksdienst Voor Ondernemend Nederland



